Feloldották a horgászati tilalmat

csütörtök, 11 október 2012 08:13

A korábbi határozatot feloldva megszüntette a horgászati tilalmat a halászati hatóság a Ráckevei Duna-ágon. A Csepelhez is tartozó vízfelületen tehát továbbra is engedélyezett a horgászat.

A hivatalos közleményt az alábbiakban olvashatják:

A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség kérésére a halászati hatóság a 2012 év őszi-téli időszakban a Ráckevei Duna-ágon az általános horgászati tilalmat feloldotta az alábbi határozat alapján:

 

HATÁROZAT

„Az XIV-H-001/01895-3/2012. számú határozatot jelen határozat jogerőre emelkedését követően hatályon kívül helyezem.
Jelen határozat alapján a Ráckevei Dunaág teljes területén 2012. október 08.-án „00” órától 2012. október 20.-án „06” óráig a halászati és horgászati tevékenység engedélyezett.
Az őszi telepítéseket követően 2012. október 20.-tól 2012. december 31-ig az RSD-n és mellékvizein horgászni csak 06 órától 20 óráig lehet.
Az ún. Lajos hókony teljes területén (fkm 37-38) 2012. január 01. és március 31., illetve 2012. december 01. és 31. között a pergetés minden eszközzel tilos.
Jelen határozatot a Szövetség honlapján és a helyben szokásos módon köteles közzétenni.”


A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség az ún. Makádi Ezüstparton és a vele szembeni Tassi oldalon lévő horgászvízen rendezi az I. Nemzetközi  RSD CARP CUP 2012 elnevezésű bojlis horgászversenyt.
A verseny zavartalanságának biztosítása érdekében 2012. október 9-től – október 13-án 17.00 óráig e vízterületen csak a bojlis versenyzők horgászhatnak.

                                                                        Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség Vezetősége

 

Kiskunhalason remekelt a Profi-Team

hétfő, 08 október 2012 17:02

gyerekekSzeptember végén Kiskunhalason rendezték meg az Országos Fit- Kid II. osztály egyéni és csoportos versenyének 3. fordulóját, a Magyar Fitness Szövetség és a Halas Fitness Egyesület jóvoltából. A csepeli Profi- Team Életmód Egyesület sportolói ismét jól szerepeltek.

A legjobb eredményt Czinszki Réka érte el, aki a dobogó legfelső fokára állhatott fel, Nyéki Ivett és Zsinkó Gréta pedig a csoportos verseny duó kategóriájában bizonyult a legjobbnak, Hotel Mentol című gyakorlatával.

                                                        

 

A Profi- Team sportolóinak eredményei

 

Czinszki Réka:          I. hely

Nyéki Ivett:             II. hely

Kiss Csenge:            III.hely

Gombás Alexandra:  V. hely
Kovács Dorina:        V. hely
Gombás Bernadett:  VI. hely

Zsinkó Gréta:           VI. hely

 

Csoportos verseny, duó kategória:

Nyéki Ivett és Zsinkó Gréta    I. hely

 

 

 

CsengeCsenge202_RKA_1_1SzandraCsapat 

 

 

 

Légrádi G.
Fotók: Profi- Team

Kis-Duna: horgászati tilalom októberben!

hétfő, 08 október 2012 08:45

A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség horgászrendjének alapján értesítenek minden horgászt, hogy az őszi haltelepítési időszakban horgászati tilalom lép érvénybe a ráckevei Duna- ágon. A csepeli horgászokat is érintő döntésről a Csepel HE adott ki tájékoztatást.

A Ráckevei Duna-ágon (RSD)  2012. október 8-án 0.00 órától,  2012. október 20-án 6.00 óráig,
mindenféle horgászat tilos!

A tilalom az alábbi mellékvizekre nem vonatkozik:

  • Duna-Tisza csatorna, Északi Övcsatorna, Dömsödi holtág, Szigetbecsei holtág, Dunavölgyi főcsatorna, Somlyói, XXX.-XXXI csatornák.
  • A tilalmat követően október 20-tól december 31-ig csak reggel 6 órától este 20 óráig lehet horgászni az RSD-n és mellékvizein!

 

Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség Elnökség

Búcsú Sebők Lászlótól

csütörtök, 04 október 2012 19:00

A 75 esztendős korában elhunyt egykori kiváló csepeli ökölvívó, Sebők László búcsúztatása október 12-én, pénteken 14 óra 15 perckor lesz a Csepeli Temetőben.

Sebők László a kék-piros klub történetének legjobb boksz-csapatának volt a kapitánya, sokszoros magyar bajnok, aki 1957 és 1964 között 6 OB-n diadalmaskodott. Nemzetközi porondon is sokat szerepelt, 1956-tól 1964-ig állandó válogatott kerettag volt. Részt vett a római és a tokiói olimpián is.

 

Bombaformában a csepeli „erőemberek”

szerda, 03 október 2012 14:18

A csepeli erős emberek triumvirátusa a németországi Herzbergben feküdt a súlyok alá, a WUAP nevű világszervezet bajnokságán. A szeptember 25-e és 28-a között rendezett viadalon ismét letette névjegyét a Csepregi- Balázs- Buda alkotta XXI. kerületi trió.

Tizennyolc ország több mint 300 indulóval vett részt a közel 14 ezer lakosú városka sportcsarnokában rendezett világversenyen, ahol javarészt teltház fogadta a fekvenyomó és erőemelő szakágak versenyzőit.
A Fitness 2000 csapatát ezúttal 7 sportoló képviselte, akik Pintér Ferenc szakmai vezető irányításának is köszönhetően  nem kevesebb, mint 7 világbajnoki címet, 3 abszolút világbajnoki I. helyezést, egy  abszolút II. helyet és egy abszolút III. helyezést szereztek.
A csepeli versenyzők közül Csepregi Zoltán 370 kg-os teljesítményével kategóriájában beállította a szervezet világcsúcsát (és egyben a magyar csúcsot is), Balázs Ferenc 305 kg kinyomásával szerzett világbajnoki címet kategóriájában, és végzett abszolútban a III. helyen. Buda Richárd pedig a 19 esztendősök kategóriájában 290 kg-os nyomást produkált, ami azt jelentette, hogy 40 kilogrammal megjavította a kategória világcsúcsát, és megszerezte az egyéni és az abszolút világbajnoki címet is.
A szakvezetés nagy reményekkel, maguk a versenyzők pedig - a jelek szerint - bombaformában várhatják a WPC szervezet novemberi, Las Vegas-i világtalálkozóját, ahol bivalyerős mezőny vár majd Balázs Ferencékre. A felkészülés most már az edzőteremben folytatódik, a fiúk és az őket felkészítő stáb a Las Vegas-i versenyre próbálja időzíteni a lehető legjobb formát.

 

Légrádi G.

Az időjárásnak is köszönhetően kitűnő körülmények között indultak útjukra a már hagyományos, Csepel-sziget kerékpáros találkozó résztvevői szeptember 29-én, szombaton reggel, az egykori Csepel Művek I. kapujától.

A szép számmal összegyűlt kicsik és nagyok ezúttal is rendőri felvezetés mellett pattantak nyeregbe, és vették az irányt Tökölre, először a CSM területén keresztül, majd a Rózsa utca- II. Rákóczi Ferenc út-  Vízművek belső szerviz út- útvonalon, egészen a tököli kompig.
A mintegy 300 fős bringás társaságot „erősítette” Tóth János ágazatvezető, Cserépné Varga Veronika a Széchenyi iskola igazgatónője, valamint néhány kerületi pedagógus is, akik a gyerekekkel, azok szüleivel, és minden vállalkozó kedvű kerékpárossal együtt teljesítették a távot.
A csepeli önkormányzat és a Diáksport Bizottság közös rendezésében szervezett esemény a célállomáson folytatódott, ahol Jenei János és Szeberényi Tamás testnevelők, valamint a Jedlikes diákok jóvoltából akadálypálya került kialakításra, így minden résztvevő játékos ügyességi versenyen tehette próbára tudását.
Aki jól vette az akadályokat, ajándékokat is kapott, és a tavalyihoz hasonlóan, 30 láthatósági mellény is gazdára talált.

Jenei János a Csepel.hu-nak elmondta: nagyon örül, hogy idén még többen voltak kíváncsiak és aktív részesei a rendezvénynek, mint 2011-ben. Sok kisiskolás a szüleivel együtt csatlakozott a menethez, de voltak, akik egymagukban rótták a kilométereket. „Jövőre talán az ovisok is nyeregbe pattanhatnak velünk együtt, de ahhoz egy picit le kellene rövidíteni az útvonalat. Szeretném megköszönni minden, a szervezésben résztvevő személy és szervezet munkáját, a csepeli rendőröknek a magas színvonalú segítséget az útvonal biztosításánál, a testnevelő kollégáknak a balesetmentes közlekedésben nyújtott közreműködést, az ajándékokért pedig a támogatók önzetlen felajánlásait. Tökéletes volt a program, ezért jövőre is szeretnénk megrendezni!" - tette hozzá a Széchenyi iskola testnevelője.

 

 

Légrádi G.

A Csepel- Sziget SE kerületi asztalitenisz klub a korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezte a Csepel Kupa névre hallgató utánpótlás pingpong versenyt, ahol közel 150-en ragadtak ütőt szeptember 29-én a Karácsony Sándor Általános Iskola tornatermében.

A 14 kategóriában rajthoz álló ifjú asztaliteniszezők alaposan megizzasztották egymást, és a helyenként izgalmas csatákat hozó meccsek nagyszerűen szolgálták a sportág további népszerűsítését, és a gyerekek fejlődését, s nem utolsósorban kikapcsolódását.

 

                                                     A „Csepel Kupa 2012.” eredménylistája:


Újonc fiú egyes III. korcsoport:                     

1. András Csaba         (BVSC)
2. Both Olivér              (Malév)
3. Pável Attila             (Dunakeszi) és
    Magos Sándor        (Malév)

 

Újonc leány  egyes III. korcsoport:                  
1. Sós Lilla                 (Budaörs)
2. Hódi Emese           (Csepel- Sziget SE)
3. Mezei Kitti              (Vecsés) és
   Nagyhajú Jenifer     (Nagykőrös)


Újonc fiú egyes II. korcsoport:                                                                                    
1. Kiss Barnabás         (Budaörs)
2. Iván Bertold             (Budaörs)
3. Sós Bendegúz         (Budaörs) és
    Németh Márton        (Balatonfüred)

 

Újonc leány  egyes II. korcsoport:                  
1. Göndör Fanni         (Balatonfüred)
2. Ludányi Fanni         (KSI)
3. Búza Tímea             (Nagykőrös) és
   Halasi Lúcia             (Budaörs)


Újonc fiú egyes összevont korcsoport:        

1. Both Levente          (Malév)
2. András Csaba         (BVSC)
3. Nagy Norbert          (Budaörs) és
   Sós Bendegúz         (Budaörs)

 

Újonc fiú egyes összevont vigaszverseny:
1. Marossy Dénes      (Budaörs)
2. Metykó László        (Csepel- Sziget SE)
3. Fraknói Ádám         (Csepel- Sziget SE) és
    Benkő János          (Dunakeszi)

 

Újonc leány  egyes összevont korcsoport:     
1. Göndör Fanni         (Balatonfüred)
2. Molnár Anna           (Balatonfüred)
3. Ludányi Fanni         (KSI) és
    Sós Lilla                  (Budaörs)

 

Újonc leány egyes összevont vigaszverseny:
1. Búza Tímea            (Nagykőrös)
2. Mezei Kitti               (Vecsés)
3. Fehér Kata              (Nagykőrös) és
    Nagyhajú Dzsenifer  (Nagykőrös)


Serdülő fiú egyes:                                              
1. Both Levente          (Malév)
2. Nagy Norbert          (Budaörs)
3. Németh Márton      (Balatonfüred és
   András Csaba         (BVSC)

 

Serdülő fiú  egyes vigaszverseny:
1. Alaksa Levente       (Csepel- Sziget SE)
2. Faragó Bence         (Nagykőrös
3. Ujvári Máté             (Csepel- Sziget SE) és
    Metykó László        (Csepel- Sziget SE)

 

Serdülő leány egyes:                                         
1. Molnár Anna           (Balatonfüred)
2. Török Anna             (Dunaharaszti)
3. Metykó Melinda       (Csepel- Sziget SE) és
   Göndör Fanni           (Balatonfüred)

 

 Serdülő leány egyes vigaszverseny:
1. Vavrek Fanni          (Malév)
2. Hódi Emese            (Csepel- Sziget SE)
3. Halasi Lúcia            (Budaörs)és
    Búza Tímea            (Nagykőrös)


Serdülő  fiú páros:                                                 

1. Both Levente – Both Olivér            (Malév)
2. Nagy Norbert – Kiss Barnabás      (Budaörs)
3. Németh Márton – András Csaba   (Balatonfüred-BVSC) és
   Marossy Dénes – Iván Bertold        (Nagykőrös)


 Serdülő  leány páros:                                             

1. Göndör Fanni – Molnár Anna         (Balatonfüred)
2. Marosi Petra – Török Anna             (Dunaharaszti)
3. Várkonyi Szilvia – Búza Tímea       (Nagykőrös)
   Nagyhajú Jenifer – Fehér Kata        (Nagykőrös)

 

Pontverseny végeredménye:

     1. Budaörs                       56   pont
    2. Balatonfüred               44,5 pont
      3. Malév                           34    pont
     4. BVSC                           16,5 pont

   5. Nagykőrös                   16   pont
      6. Csepel- Sziget SE        15   pont
    7. KSI                               11   pont

8. Dunaharaszti              11   pont
  9. Dunakeszi                    4    pont
  10. Vecsés                         3   pont

Légrádi Gábor
Forrás és eredmények: Csepel- Sziget SE       

Szeptember 29-én és 30-án rendezték meg a Budapesti Íjász Szövetség és a XV. Kerületi Önkormányzat 2012. évi évadzáró Budapest Pályaíjász Bajnokságát. A csepeli Buffalo Íjász Club nyílvetői ismét kitettek magukért és a legjobbak között végeztek.

 A Budai II. László Stadionban rendezett verseny fővédnöke László Tamás polgármester volt, és szenior-, felnőtt-, ifjúsági-, kadet-, női és férfi olimpiai, csigás, történelmi, barebow, vadászreflex, valamint longbow osztályokban illetve kategóriákban mérték össze tudásukat a résztvevők.

Varga Györgyné, a csepeli klub vezetője ismét büszkén újságolta, hogy a klub fiatal tehetsége, Codogno Borbála ezúttal sem talált legyőzőre, Budapest bajnok lett, csakúgy, mint a kadet olimpiai kategóriában remekül célzó Patkó Gábor. Az úgynevezett „különleges történelmi távok limitált kategóriájában” pedig Bognár Imre keze nem remegett meg, és ezüst gyűrűs bajnoki címmel örvendeztette meg magát és gyarapította a klub dicsőséglistáját.


Légrádi G.
Forrás: Buffalo Íjász Club

Gyász: elhunyt Sebők László

hétfő, 01 október 2012 18:48

Szomorú hír az egykor nagy népszerűségnek örvendő csepeli ökölvívósport háza tájáról: váratlanul elhunyt Sebők II. László, a klub két olimpiát is megjárt, kitűnő ökölvívója.

Sebők a kék-piros klub történetének legjobb boksz-csapatának volt kapitánya, sokszoros magyar bajnok, aki 1957 és 1964 között 6 OB-n diadalmaskodott. Nemzetközi porondon is sokat szerepelt, 1956-tól 1964-ig állandó válogatott kerettag volt, és részt vett a római és a tokiói olimpián is.

A 75 éves korában elhunyt sportember temetéséről később intézkednek.

Az Ifjúsági és Serdülő Keretfeltöltő, Dunai István Emlékversenyt rendezték meg szeptember utolsó hétvégéjén a Velencei tavi Sukoró településen. A Csepeli Kajak- Kenu Egyesület fiatal sportolói ismét megcsillantották tehetségüket.

A Magyar Kajak- Kenu Szövetség honlapján kiadott eredmények szerint Harczos Dávid, Moldován Milán, Bayer Zsolt Gergő, és Simon Sebestyén is az élen végzett korcsoportjában, de a többiek teljesítményére sem lehet panasz.

 

 

A csepeli érdekeltségű kategóriák eredményei az MKKSZ honlapja alapján:

 

C1 Férfi Serdülő V. 1000m Final A

1. Csiga János Martin (Szolnoki Sportcentrum) 4:35.020

2. Sávai Csaba (Szolnoki Sportcentrum) 4:36.750 +1.730

3. Harczos Dávid (Csepeli KKE) 4:37.460 +2.440

4. Koleszár Zoltán (ASE) 4:38.150 +3.130

5. Pap Gábor (Békés) 4:44.450 +9.430

 

K1 Férfi Kölyök IV. 1000m Final A

1. Mayer Keán (Graboplast – Győr) 4:00.670

2. István Gecse Márton (MAFC) 4:02.500 +1.830

3. Csók Viktor (MTK) 4:03.240 +2.570

4. Fazekas Kevin (Váci Vasutas) 4:05.410 +4.740

5. Pócsi Alex (Tiszaújváros) 4:06.200 +5.530

6. Kiss Zoltán (Csepeli KKE) 4:09.520 +8.850

7. Maurer Morvai Botond (Váci Vasutas) 4:12.600 +11.930

8. Matula Bálint (Váci Vasutas) 4:13.880 +13.210

9. Szilárd Szendy Márk (MTK) 4:26.790 +26.120

 

K1 Férfi Ifjúsági 2000m Final A

1. Petró Ádám (Váci Hajó) 8:35.080

2. Vidákovich Antal (UTE) 8:35.720 +0.640

3. Döbrössy Péter (Nagym.) 8:45.430 +10.350

4. Selyem Róbert (Graboplast – Győr) 8:48.300 +13.220

 ………………….

12. Merksz Ármin (Csepeli KKE) 9:12.500

………………………..

24. Vécsei Gergely (Csepeli KKE) 9:48.000

 

Szeptember 30.

 

C1 Férfi Ifjúsági 2000m Final A

1. Svajda Vajk (Graboplast – Győr) 9:40.920

2. Hajdu Dániel Jonatán (DUNAFERR) 9:52.910 +11.990

3. Kiss Balázs (DUNAFERR) 9:54.100 +13.180

…………………….

18. Szalai Dávid (Csepeli KKE) 11:23.180

19. Hedrich Barna (VVSI) 11:28.830 +1:47.910

20. Szalai Zsolt (Csepeli KKE) 11:33.170 +1:52.250

21. Szabó Olivér (DUNAFERR) 12:03.840 +2:22.920

 

C1 Férfi Serdülő V. 2000m Final A

1. Harczos Dávid (Csepeli KKE) 10:25.180

2. Pap Gábor (Békés) 10:25.800 +0.620

3. Hegedűs András (DUNAFERR) 10:31.540 +6.360

…………………

10. Zupkó Bálint (Csepeli KKE) 11:21.570

11. Lelovics Dávid (UTE) 11:39.380 +1:14.200

 …………………

K1 Női Serdülő V. 2000m Final A

1. Köles Fatima (Esztergomi Hajós) 9:51.260

2. Nagy Fruzsina (Esztergomi Hajós) 10:00.970 +9.710

3. Pető Dominika Réka (DUNAFERR) 10:16.110 +24.850

……………………..

6. Kaszás Kata Klaudia (Csepeli KKE) 10:25.200

…………………….

K1 Férfi Kölyök IV. 2000m Final II.

1. Hajdú Bence (Csongrád) 9:10.000

2. Skulka Márton Zoltán (Váci Vasutas) 9:11.480 +1.480

3. Kovács András (Lágymányos) 9:12.120 +2.120

4. Nyeste Márton (Békés) 9:13.840 +3.840

5. Kiss Zoltán (Csepeli KKE) 9:15.150 +5.150

……………………..

C1 Férfi Kölyök IV. 2000m Final A

1. Moldován Milán (Csepeli KKE) 10:07.660

2. Némedi Konrád (DUNAFERR) 10:16.680 +9.020

3. Krasznai Péter (Graboplast – Győr) 10:18.500 +10.840

………………………

12. Poósz Ádám (Csepeli KKE) 11:35.620

………………………

K1 Férfi Kölyök III. 2000m Final I.

1. Luczó Bence (MAFC) 9:38.590

2. Szilágyi Adolf Soma (Szarvas) 9:39.190 +0.600

3. Konstantinovics Máté (Szarvas) 9:39.610 +1.020

………………

8. Sárkány Péter Soma (Csepeli KKE) 9:59.160

………………..

K1 Férfi Kölyök III. 2000m Final II.

1. Bayer Zsolt Gergő (Csepeli KKE) 9:36.610

2. Szlávik Tamás (Nagym.) 9:41.780 +5.170

3. Szász Ákos (DKSC) 9:44.590 +7.980

 ………………………

C1 Férfi Kölyök III. 2000m Final A

1. Simon Sebestyén (Csepeli KKE) 11:37.170

2. Ágoston Dániel (Váci Hajó) 12:00.530 +23.360

3. Szőke Attila (Lágymányos) 12:08.560 +31.390

………………………..

K1 Női Kölyök III. 2000m Final A

1. Petrán Edina Fanni (KSI SE) 9:58.060

2. Kolozsvári Anna (MTK) 10:00.480 +2.420

3. Lucz Anna (Dunakeszi) 10:04.860 +6.800

…………………

33. Takács Tamara (Csepeli KKE) 12:27.360

…………………

MK1 Férfi Gyermek II. 2000m Final I.

1. Karnok Marcell (Démász-SZVE) 10:57.930

2. Szántó Milán (Kőrös) 11:09.950 +12.020

3. Somogyi Róbert (Szarvas) 11:17.210 +19.280

4. Lászlófalvi Dominik (Csepeli KKE) 11:30.900 +32.970

……………….

7. Polgár Bertalan (Csepeli KKE) 11:45.140

……………….

MK1 Férfi Gyermek II. 2000m Final II.

1. Nikodém Patrik (KSI SE) 10:37.070

2. Zsida László (Lágymányos) 10:37.520 +0.450

3. Krizsány Gyula (Csepeli KKE) 10:39.500 +2.430

…………….

13. Balla Benedek Levente (Csepeli KKE) 11:50.740

…………….

MK2 Női Gyermek I. 2000m Final A

1.Jóna Stella–Szabó Virág (Graboplast-Győr) 10:26.700

2. Nagy Ágnes–Menyhárt Rita (SZTIHE) 10:29.910 +3.210

3. Pazár Anna–Flaskár Fruzsina (Tatai Hódy) 10:40.140 +13.440

4. Molnár Anna–Takács Gitta (Démász-SZVE) 11:26.730 +1:00.030

5. Nagy Alexa–Borics Dorottya (Csepeli KKE) 11:53.890 +1:27.190

……………….

MK2 Női Gyermek II. 2000m Final A

1.Takács Tamara–Tisóczki Melinda (Démász-SZVE) 10:58.190

2. Harczos Henriett–Bernadett Szirmai (Csepeli KKE) 11:00.470 +2.280

3. Harczos Bianka–Nagyváthy Evelin Fruzsina (Csepeli KKE) 11:06.910 +8.720

4. Balázs Kata–Sármasági Ada Csilla (BSE-ESMA AON CREDIT) 11:29.400 +31.210

………………..

MC1 Férfi Gyermek I-II. 2000m Final A

1. Kocsis Ádám (Démász-SZVE) 11:55.830

2. Zupkó Péter Balázs (Csepeli KKE) 12:01.130 +5.300

3. Boldis Ferenc Dániel(KSI SE) 12:27.310 +31.480

4. Mitró Márton (Lágymányos) 12:30.390 +34.560

………………….

 

Légrádi G.

Forrás: MKKSZ

   Copyright © 2015 Csepel.hu | Impresszum | Adatvédelmi szabályzat | Csepel.hu webmail