tavoliOktóber utolsó hétvégéjén rendezte meg a Magyar Evezős Szövetség, Őszi Hosszú távú Versenyét a Ráckevei-(Soroksári) Duna-ág csepeli szakaszán. A nedves, esős időben a Csepel Evezős Klub sportolói 3 elsőség mellett további értékes helyezéseket is szereztek.

Az evezős sportág képviselői nemsokára sajnos elhagyni kényszerülnek természetes környezetüket, s a téli időszak beállta előtt immár hagyományosan a csepeli evezős telepen rendezték meg minden évben az őszi versenyt.

Az Arrabona Evezős Klub, a Budapest Evezős Egyesület, a Csepel Evezős Klub, a Csongrádi Vízügyi Sportegyesület, a Danubius Nemzeti Hajós Egylet, az EDF Démász Bajai Spartacus Sport Club, az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete, a Ferencvárosi Evezős Club, a Fővárosi Vízművek SK, a Ganz Villamossági Evezős Klub, a Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub, a Kalocsai Sport Egyesület, a Külker Evezős Klub, az MTK, a Mohácsi Torna Egylet, a Műegyetemi Evezős Club, a Pro Rekreatione Nonprofit Kft., a Szegedi Vízisport Egyesület, a Tisza Evezős Egylet, a Vác Városi Evezős Club valamint a Mosonmagyaróvári Vízisport csapatai szálltak vízre. A tanulók versenyszámában 4, míg a többi korosztály képviselői 6 kilométeres távon küzdöttek a sikerekért, a felnőtt világbajnokságon és EB-n indultak kivételével a válogatott keret részére az indulást
kötelezővé tette a szövetség. Tizenhárom versenyszámban összesen 172 nevezést adtak le a klubok.

                                                          

                                                                       A csepeli érdekeltségű eredmények:

Női tanuló 4x+

1. Vác Városi Evezős Club A   Idő: 18:43,9
(+Bugarszki Tímea,Csepel Zsófia, Molnár Zsanna Georgina, Kurdi Hanna, Bencsik Nóra)
2. Pro Rekreatione Nonprofit Kft A   18:48,9
(+Csák Réka, Nagy Laura Zsófia, Rauch Nikolett, Nagy Veronika, Lengyel Melánia)
3. Regatta Club Soroksár    18:53,6
(+Kiss GabriellaHájos NikolettKáplár SzandraSahin VeronikaFekete Dóra)
4. Szegedi Vízisport Egyesület A   19:01,7
5. Budapest Evezős Egyesület A   19:23,3

6. Csepel Evezős Klub A          20:00,1
( + Szabadkai Viktória, Csiki Vivien, Papp Éva Orsolya, Nagy Dorottya, Horváth Dorka)
7. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A  20:56,8

 

Férfi felnőtt 2-

1. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub (Bakaity Attila, Krenák Mihály)  21:52,4
2. Csepel EK - EDF Démász BSSC (Vermes Péter, Vancsura Bendegúz )  22:12,6
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C (Bártfai Péter, Szigeti Roland) 22:15,6
4. Csepel Evezős Klub A (Fábián Attila,Pálffy Róbert)                               22:26,1
5. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B      22:49,1
6. Műegyetemi Evezős Club A      23:20,9
……………………
11.Budapest Evezős Egyesület A      27:09,6

 

Férfi felnőtt 1x

1. Pro Rekreatione Nonprofit Kft A
    (Csankó Péter)     22:49,1
2. Szegedi Vízisport Egyesület A
   (Tari János)      22:52,8
3. Műegyetemi Evezős Club A
   (Halupa János)     23:14,9
………………………
12. Csepel Evezős Klub B
     (Manozzi Jeff )     23:54,8
13. Csepel Evezős Klub A
     (Pálffy Róbert )     24:17,2
………………………….
21. Csepel Evezős Klub D
    (Regényi Tamás)     26:07,7
22. Budapest Evezős Egyesület B
     (Lipovits Zoltán)     26:10,0

 

Férfi felnőtt ks 1x

1. Vác Városi Evezős Club A
    (Galambos Péter)     22:11,5
2. Kalocsai Sport Egyesület A
   (Tamás Bence)     22:24,1
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C
    (Révész Zoltán)     23:00,0
……………………
6. Csepel Evezős Klub
    (Alker Patrik)     23:12,7
7. Vác Városi Evezős Club B
    (Csiszár Péter)     23:23,3
8.  Csepel Evezős Klub E
    (Krpesics Péter)     23:45,1
………………………..
14. Danubius Nemzeti Hajós Egylet D
     (Parizán Mihály)     25:09,2

 

Férfi tanuló 4x+

1. Szegedi Vízisport Egyesület A
(+Tóth Balázs, Puskás Tamás, Nagy Gergő, Cseh Kristóf, Dobai Tamás) 16:16,7
2. Regatta-Club Soroksár A
(+Szvoren Ákos, Peák Barnabás, Rubesch Dávid, Lébenguth Richárd, Kardos György Kristóf)         16:47,7
3. Mohácsi Torna Egylet A
(+Szabó Dániel, Kerekes Krisztián, Dudás Dominik, Litter Ádám, Unszorg Dániel) 17:10,4
4. Vác Városi Evezős Club A
(+Lázár Viktor, Orszácky Benett Ármin, Takács Márk, Majkó Bence, Tóth Viktor)  17:11,2
5. Csepel Evezős Klub A
(+Cziráki Balázs, Andorkó Balázs, László Péter, Kovács Krisztián, Fajcsák Balázs)  17:14,2
………………………..
15. MTK A          20:16,7

 

Férfi ifi 2-


1. Szegedi Vízisport Egyesület A
   (Fehér Ákos, Priváczki Ákos)    22:17,1
2. Mohácsi Torna Egylet A
   (Schmidt Balázs, Bóka Örs)    24:00,4
3. Csepel Evezős Klub A
   (Bencze Bálint, Jásdi Miklós)    24:32,2


Férfi ifi 1x

1. Ferencvárosi Evezős Club A
    (Jenei Domonkos)      23:13,8
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B
    (Bedők Gergely)      23:32,4
3. Fővárosi Vízművek SK A
    (Szász Bernát)      23:33,3
4. Csepel Evezős Klub A
     (Pásztor András)      23:58,3
………………………
25. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület B
     (Vajdovich Ádám)      26:46,2

 

Női Felnőtt 2-

1. Csepel Evezős Klub A
    (Vasadi Gabriella, Karácsony Dominika )   24:58,7
2. EDF Démász Bajai Spartacus SC A
    (Bartos Adél, Major Kata)     25:38,8
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (Mészáros Alida, Fias Adrienn)    26:13,7


Női Felnőtt 1x

1. Budapest Evezős Egyesület A
    (Sztankó Zsuzsanna)     25:22,0
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (Dohovics Virág)      25:48,0
3. Csepel Evezős Klub
    (Karácsony Dorottya)     26:36,9
4. Budapest Evezős Egyesület B
   (Péczöli Nikolett)      28:05,3
5. Csepel Evezős Klub B
    (László Éva)      28:10,8

 

Női Felnőtt ks 1x

1. Csepel Evezős Klub A
    (Kabódi Erzsébet)      25:21,5
2. Danubius Nemzeti Hajós Egylet A
    (Bene Dorottya)      25:42,8
3. Arrabona Evezős Klub A
    (Samu Lilla)      25:58,4
4. Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület A
    (Gláser Rebeka)      26:49,9
5. Műegyetemi Evezős Club A
    (Kiss Gabriella)      30:54,6

 

Férfi serdülő 4x

1. Vác Városi Evezős Club A
(+Bencsik Áron, Kovács Kornél, Lang Levente, Bácskai Máté, Ács Kristóf) 20:55,4
2. Szegedi Vízisport Egyesület A
(+Tóth Balázs, Becsei Bendegúz, Juhász Dániel, Tóth Bence, Baka Bonifác) 21:17,5
3. Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület A
(+Mikus Benedek, Mészáros Szilárd, Bodor Dániel, Fördös Máté, Schopf Márton) 21:36,6
4. Csepel Evezős Klub A
(+László Péter, Bunth Tamás, Barabási Richárd,Kiss Bálint, Németh András)
5. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B
(+Horváth Patrik, Szabó Bence, Mészáros Kevin, Ocsenácz Gergő, Sőnfeld Álmos)  22:02,5
…………………………
12. BEE – MEC B
(+Szabó Ákos, Blazsek Attila, Mucsi György, Zábó András, Sebestyén Olivér) 24:58,8

 

Női Ifi 1x

1. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület A
    (Bertus Kitti)       25:53,4
2. Külker Evezős Klub B
    (Gadányi Zoltána)       25:54,9
3. Külker Evezős Klub A
    (Preil Vivien)       26:03,8
……………………
8. Csepel Evezős Klub A
    (Papp Zsófia)
……………………….      27:55,2
17. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület C
      (Nánási Flóra)       30:52,7

 

Női Ifi ks 1x


1. Külker Evezős Klub C
    (Szomják Fruzsina Zsófia)      27:05,9
2. Danubius Nemzeti Hajós Egylet C
    (Krémer Eszter)       27:21,5
3. Danubius Nemzeti Hajós Egylet A
    (Illényi Borbála)       27:56,3
…………………….
6. Csepel Evezős Klub B
    (Kanász Dorina)       28:28,3
7. Fővárosi Vízművek SK A
    (Jenei Norma)       29:15,6
8. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C
    (Hárs Eliza)        30:20,7

 

Női Serdülő 4x+

1. Csepel Evezős Klub
   (+Dudás Málna, Bolyós Nóra, Keresztes Anita, Magassy Alexa, Sugár Fanni) 24:12,3
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (+Bedők Anna, Kocsis Dóra, Simon Orsolya, Pál Johanna, Papp Evelin) 25:00,3
3. Ferencvárosi Evezős Club
    (+Pilisy Zsanett, Fonál Sarolta, Csirinyi Gréti, Pistár Réka, Kiss Fanni)  25:42,3
4. Szegedi Vízisport Egyesület A       26:11,0
5. Szegedi Vízisport Egyesület B       26:48,3

hajbaszallos2vizenparosnegyesverseny
Légrádi G.
Forrás: Csepel EK
Fotók: Vasadi Gabriella

tavoliOktóber utolsó hétvégéjén rendezte meg a Magyar Evezős Szövetség, Őszi Hosszú távú Versenyét a Ráckevei-(Soroksári) Duna-ág csepeli szakaszán. A nedves, esős időben a Csepel Evezős Klub sportolói 3 elsőség mellett további értékes helyezéseket is szereztek.

Az evezős sportág képviselői nemsokára sajnos elhagyni kényszerülnek természetes környezetüket, s a téli időszak beállta előtt immár hagyományosan a csepeli evezős telepen rendezték meg minden évben az őszi versenyt.

Az Arrabona Evezős Klub, a Budapest Evezős Egyesület, a Csepel Evezős Klub, a Csongrádi Vízügyi Sportegyesület, a Danubius Nemzeti Hajós Egylet, az EDF Démász Bajai Spartacus Sport Club, az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete, a Ferencvárosi Evezős Club, a Fővárosi Vízművek SK, a Ganz Villamossági Evezős Klub, a Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub, a Kalocsai Sport Egyesület, a Külker Evezős Klub, az MTK, a Mohácsi Torna Egylet, a Műegyetemi Evezős Club, a Pro Rekreatione Nonprofit Kft., a Szegedi Vízisport Egyesület, a Tisza Evezős Egylet, a Vác Városi Evezős Club valamint a Mosonmagyaróvári Vízisport csapatai szálltak vízre. A tanulók versenyszámában 4, míg a többi korosztály képviselői 6 kilométeres távon küzdöttek a sikerekért, a felnőtt világbajnokságon és EB-n indultak kivételével a válogatott keret részére az indulást
kötelezővé tette a szövetség. Tizenhárom versenyszámban összesen 172 nevezést adtak le a klubok.

                                                          

                                                                       A csepeli érdekeltségű eredmények:

Női tanuló 4x+

1. Vác Városi Evezős Club A   Idő: 18:43,9
(+Bugarszki Tímea,Csepel Zsófia, Molnár Zsanna Georgina, Kurdi Hanna, Bencsik Nóra)
2. Pro Rekreatione Nonprofit Kft A   18:48,9
(+Csák Réka, Nagy Laura Zsófia, Rauch Nikolett, Nagy Veronika, Lengyel Melánia)
3. Regatta Club Soroksár    18:53,6
(+Kiss GabriellaHájos NikolettKáplár SzandraSahin VeronikaFekete Dóra)
4. Szegedi Vízisport Egyesület A   19:01,7
5. Budapest Evezős Egyesület A   19:23,3

6. Csepel Evezős Klub A          20:00,1
( + Szabadkai Viktória, Csiki Vivien, Papp Éva Orsolya, Nagy Dorottya, Horváth Dorka)
7. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A  20:56,8

 

Férfi felnőtt 2-

1. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub (Bakaity Attila, Krenák Mihály)  21:52,4
2. Csepel EK - EDF Démász BSSC (Vermes Péter, Vancsura Bendegúz )  22:12,6
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C (Bártfai Péter, Szigeti Roland) 22:15,6
4. Csepel Evezős Klub A (Fábián Attila,Pálffy Róbert)                               22:26,1
5. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B      22:49,1
6. Műegyetemi Evezős Club A      23:20,9
……………………
11.Budapest Evezős Egyesület A      27:09,6

 

Férfi felnőtt 1x

1. Pro Rekreatione Nonprofit Kft A
    (Csankó Péter)     22:49,1
2. Szegedi Vízisport Egyesület A
   (Tari János)      22:52,8
3. Műegyetemi Evezős Club A
   (Halupa János)     23:14,9
………………………
12. Csepel Evezős Klub B
     (Manozzi Jeff )     23:54,8
13. Csepel Evezős Klub A
     (Pálffy Róbert )     24:17,2
………………………….
21. Csepel Evezős Klub D
    (Regényi Tamás)     26:07,7
22. Budapest Evezős Egyesület B
     (Lipovits Zoltán)     26:10,0

 

Férfi felnőtt ks 1x

1. Vác Városi Evezős Club A
    (Galambos Péter)     22:11,5
2. Kalocsai Sport Egyesület A
   (Tamás Bence)     22:24,1
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C
    (Révész Zoltán)     23:00,0
……………………
6. Csepel Evezős Klub
    (Alker Patrik)     23:12,7
7. Vác Városi Evezős Club B
    (Csiszár Péter)     23:23,3
8.  Csepel Evezős Klub E
    (Krpesics Péter)     23:45,1
………………………..
14. Danubius Nemzeti Hajós Egylet D
     (Parizán Mihály)     25:09,2

 

Férfi tanuló 4x+

1. Szegedi Vízisport Egyesület A
(+Tóth Balázs, Puskás Tamás, Nagy Gergő, Cseh Kristóf, Dobai Tamás) 16:16,7
2. Regatta-Club Soroksár A
(+Szvoren Ákos, Peák Barnabás, Rubesch Dávid, Lébenguth Richárd, Kardos György Kristóf)         16:47,7
3. Mohácsi Torna Egylet A
(+Szabó Dániel, Kerekes Krisztián, Dudás Dominik, Litter Ádám, Unszorg Dániel) 17:10,4
4. Vác Városi Evezős Club A
(+Lázár Viktor, Orszácky Benett Ármin, Takács Márk, Majkó Bence, Tóth Viktor)  17:11,2
5. Csepel Evezős Klub A
(+Cziráki Balázs, Andorkó Balázs, László Péter, Kovács Krisztián, Fajcsák Balázs)  17:14,2
………………………..
15. MTK A          20:16,7

 

Férfi ifi 2-


1. Szegedi Vízisport Egyesület A
   (Fehér Ákos, Priváczki Ákos)    22:17,1
2. Mohácsi Torna Egylet A
   (Schmidt Balázs, Bóka Örs)    24:00,4
3. Csepel Evezős Klub A
   (Bencze Bálint, Jásdi Miklós)    24:32,2


Férfi ifi 1x

1. Ferencvárosi Evezős Club A
    (Jenei Domonkos)      23:13,8
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B
    (Bedők Gergely)      23:32,4
3. Fővárosi Vízművek SK A
    (Szász Bernát)      23:33,3
4. Csepel Evezős Klub A
     (Pásztor András)      23:58,3
………………………
25. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület B
     (Vajdovich Ádám)      26:46,2

 

Női Felnőtt 2-

1. Csepel Evezős Klub A
    (Vasadi Gabriella, Karácsony Dominika )   24:58,7
2. EDF Démász Bajai Spartacus SC A
    (Bartos Adél, Major Kata)     25:38,8
3. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (Mészáros Alida, Fias Adrienn)    26:13,7


Női Felnőtt 1x

1. Budapest Evezős Egyesület A
    (Sztankó Zsuzsanna)     25:22,0
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (Dohovics Virág)      25:48,0
3. Csepel Evezős Klub
    (Karácsony Dorottya)     26:36,9
4. Budapest Evezős Egyesület B
   (Péczöli Nikolett)      28:05,3
5. Csepel Evezős Klub B
    (László Éva)      28:10,8

 

Női Felnőtt ks 1x

1. Csepel Evezős Klub A
    (Kabódi Erzsébet)      25:21,5
2. Danubius Nemzeti Hajós Egylet A
    (Bene Dorottya)      25:42,8
3. Arrabona Evezős Klub A
    (Samu Lilla)      25:58,4
4. Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület A
    (Gláser Rebeka)      26:49,9
5. Műegyetemi Evezős Club A
    (Kiss Gabriella)      30:54,6

 

Férfi serdülő 4x

1. Vác Városi Evezős Club A
(+Bencsik Áron, Kovács Kornél, Lang Levente, Bácskai Máté, Ács Kristóf) 20:55,4
2. Szegedi Vízisport Egyesület A
(+Tóth Balázs, Becsei Bendegúz, Juhász Dániel, Tóth Bence, Baka Bonifác) 21:17,5
3. Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület A
(+Mikus Benedek, Mészáros Szilárd, Bodor Dániel, Fördös Máté, Schopf Márton) 21:36,6
4. Csepel Evezős Klub A
(+László Péter, Bunth Tamás, Barabási Richárd,Kiss Bálint, Németh András)
5. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub B
(+Horváth Patrik, Szabó Bence, Mészáros Kevin, Ocsenácz Gergő, Sőnfeld Álmos)  22:02,5
…………………………
12. BEE – MEC B
(+Szabó Ákos, Blazsek Attila, Mucsi György, Zábó András, Sebestyén Olivér) 24:58,8

 

Női Ifi 1x

1. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület A
    (Bertus Kitti)       25:53,4
2. Külker Evezős Klub B
    (Gadányi Zoltána)       25:54,9
3. Külker Evezős Klub A
    (Preil Vivien)       26:03,8
……………………
8. Csepel Evezős Klub A
    (Papp Zsófia)
……………………….      27:55,2
17. Csongrádi Vízügyi Sportegyesület C
      (Nánási Flóra)       30:52,7

 

Női Ifi ks 1x


1. Külker Evezős Klub C
    (Szomják Fruzsina Zsófia)      27:05,9
2. Danubius Nemzeti Hajós Egylet C
    (Krémer Eszter)       27:21,5
3. Danubius Nemzeti Hajós Egylet A
    (Illényi Borbála)       27:56,3
…………………….
6. Csepel Evezős Klub B
    (Kanász Dorina)       28:28,3
7. Fővárosi Vízművek SK A
    (Jenei Norma)       29:15,6
8. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub C
    (Hárs Eliza)        30:20,7

 

Női Serdülő 4x+

1. Csepel Evezős Klub
   (+Dudás Málna, Bolyós Nóra, Keresztes Anita, Magassy Alexa, Sugár Fanni) 24:12,3
2. Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub A
    (+Bedők Anna, Kocsis Dóra, Simon Orsolya, Pál Johanna, Papp Evelin) 25:00,3
3. Ferencvárosi Evezős Club
    (+Pilisy Zsanett, Fonál Sarolta, Csirinyi Gréti, Pistár Réka, Kiss Fanni)  25:42,3
4. Szegedi Vízisport Egyesület A       26:11,0
5. Szegedi Vízisport Egyesület B       26:48,3

hajbaszallos2vizenparosnegyesverseny
Légrádi G.
Forrás: Csepel EK
Fotók: Vasadi Gabriella

Birkózás: Sastinnak ment a legjobban

kedd, 30 október 2012 17:49

olimpikonok_bcsztatsa_007Összesen 99-en léptek szőnyegre október 27-én a Gladiolus-kupa felnőtt szabadfogású és női országos egyéni bajnokságon Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban. A csepeli sportolók egy arany, két ezüst és három bronzérmet birkóztak össze.

Szabadfogásban a Haladás VSE, a női birkózásban pedig a Vasas és az FTC-Gyál két-két aranyérmet nyert, a Vasas egyik aranyát a Csepelen élő Sastin Marianna szerezte meg, magabiztos versenyzéssel.
Aranyéremért birkózhatott a Csepeli BC két tehetsége Nyíri Milán és Gulyás Zsombor is, ám végül egyiküknek sem sikerült a dobogó legfelső fokára állnia. A pontverseny – meggyőző fölénnyel – a Vasas nyerte, miután nyolc versenyzőjük végzett az első hatban a különböző súlycsoportokban.


                                                             A csepeli érdekeltségű eredmények:


55 kg (7 induló). Döntő: Kovács – Nyíri 0:1 (kedvezményezettként levitel), 2:0 (levitel), 7:0 (levitel + 5 orsó)
Bajnok: Kovács Bence (Kaposvári Sportközpont és Sportiskola, edző: Takács László)
2. Nyíri Milán (Csepeli BC)
3. Turbucz István (Vasas) és Bagdi Dávid (Törökszentmiklósi BDSK)
5. Pásztor László (Balkány SE) és Pozsonyi László (Túrkevei VSE)

 

60 kg (8). Döntő: Molnár – Németh 3:0 (mögé kerülés + pörgetés), 6:0 (2 levitel+pörgetések, levitel)
Bajnok: Molnár József (Abonyi BC, edző: Lőrinczy Attila, Bánkuti Zsolt)
2. Németh Zsolt (Hőszig-IsoteQ-Szigetvári BSE)
3. Oláh Richárd (HI-Szigetvár) és Birkás Krisztián (Csepeli BC)
5. Jakab Gergő (Túrkevei VSE) és Hengán Csaba (Univer-KTE)


74 kg (8). Döntő: Tőzsér – Gulyás 0:1 (kedvezményezettként levitel), 1:0 (levitel), 3:0 (levitel, levitel + elutasított challenge)
Bajnok: Tőzsér Sándor (Debreceni Sportcentrum-TFSE, edző: id. Tőzsér Sándor, Barna Tibor)
2. Gulyás Zsombor (Csepeli BC-TFSE)
3. Czimre Dániel (Töröksztmikl. BDSK) és Ligeti Richárd (Haladás VSE)
5. Hódi Martin (Orosházi Sp.) és Molnár Bálint (HVSE)

 

84 kg (17). Döntő: Veréb – Antunovits 2:0 (kiléptetés, levitel), 4:0 (2 levitel+orsó)
Bajnok: Veréb István (Haladás VSE, edző: id. Veréb István, Gulyás István)
2. Antunovits László (Érdi Sp.)
3. Györgyi Péter (Csepeli BC) és Halasi Dániel (Kaposvári SK-SI)
5. Pusztai Tibor (Orosházi Sp.) és Bányi Olivér (Univer-KTE-TFSE)

 

96 kg (10). Döntő: Tóth – Szabó 1:0 (levitel), 1:2 (levitel, illetve levitel, mögékerülés), 2+:2 (átemelés, illetve levitel, mögékerülés)
Bajnok: Tóth Rafael (Ferencvárosi TC, edző: Kiss Sándor, Gulyás István)
2. Szabó Mihály (Vasas-Orosházi Sp.)
3. Adamecz József (Vasas) és Szmik Attila (Dunaharaszti MTK-Csepeli BC)
5. Pap Sándor és Tóth Dávid (mindkettő Töröksztmikl. BDSK)


Pontverseny

1. Vasas SC   56 pont
2. Haladás VSE  25
3. Univer-KTE  19

 

Nők:

63 kg (4)
Bajnok: Sastin Marianna (Vasas SC, edző: Wöller Ákos)
2. Ebenspanger Dóra (KSC-TFSE)
3. Juhász Renáta (Túrkevei VSE)
4. Tukora Éva (Miskolc-Abaújszántó)


Légrádi G.
Forrás: Magyar Birkózó Szövetség

fotó (Sastin Marianna és Wöller Ákos): archív (Kitzinger Adrienn)

Birkózás: Sastinnak ment a legjobban

kedd, 30 október 2012 17:49

olimpikonok_bcsztatsa_007Összesen 99-en léptek szőnyegre október 27-én a Gladiolus-kupa felnőtt szabadfogású és női országos egyéni bajnokságon Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban. A csepeli sportolók egy arany, két ezüst és három bronzérmet birkóztak össze.

Szabadfogásban a Haladás VSE, a női birkózásban pedig a Vasas és az FTC-Gyál két-két aranyérmet nyert, a Vasas egyik aranyát a Csepelen élő Sastin Marianna szerezte meg, magabiztos versenyzéssel.
Aranyéremért birkózhatott a Csepeli BC két tehetsége Nyíri Milán és Gulyás Zsombor is, ám végül egyiküknek sem sikerült a dobogó legfelső fokára állnia. A pontverseny – meggyőző fölénnyel – a Vasas nyerte, miután nyolc versenyzőjük végzett az első hatban a különböző súlycsoportokban.


                                                             A csepeli érdekeltségű eredmények:


55 kg (7 induló). Döntő: Kovács – Nyíri 0:1 (kedvezményezettként levitel), 2:0 (levitel), 7:0 (levitel + 5 orsó)
Bajnok: Kovács Bence (Kaposvári Sportközpont és Sportiskola, edző: Takács László)
2. Nyíri Milán (Csepeli BC)
3. Turbucz István (Vasas) és Bagdi Dávid (Törökszentmiklósi BDSK)
5. Pásztor László (Balkány SE) és Pozsonyi László (Túrkevei VSE)

 

60 kg (8). Döntő: Molnár – Németh 3:0 (mögé kerülés + pörgetés), 6:0 (2 levitel+pörgetések, levitel)
Bajnok: Molnár József (Abonyi BC, edző: Lőrinczy Attila, Bánkuti Zsolt)
2. Németh Zsolt (Hőszig-IsoteQ-Szigetvári BSE)
3. Oláh Richárd (HI-Szigetvár) és Birkás Krisztián (Csepeli BC)
5. Jakab Gergő (Túrkevei VSE) és Hengán Csaba (Univer-KTE)


74 kg (8). Döntő: Tőzsér – Gulyás 0:1 (kedvezményezettként levitel), 1:0 (levitel), 3:0 (levitel, levitel + elutasított challenge)
Bajnok: Tőzsér Sándor (Debreceni Sportcentrum-TFSE, edző: id. Tőzsér Sándor, Barna Tibor)
2. Gulyás Zsombor (Csepeli BC-TFSE)
3. Czimre Dániel (Töröksztmikl. BDSK) és Ligeti Richárd (Haladás VSE)
5. Hódi Martin (Orosházi Sp.) és Molnár Bálint (HVSE)

 

84 kg (17). Döntő: Veréb – Antunovits 2:0 (kiléptetés, levitel), 4:0 (2 levitel+orsó)
Bajnok: Veréb István (Haladás VSE, edző: id. Veréb István, Gulyás István)
2. Antunovits László (Érdi Sp.)
3. Györgyi Péter (Csepeli BC) és Halasi Dániel (Kaposvári SK-SI)
5. Pusztai Tibor (Orosházi Sp.) és Bányi Olivér (Univer-KTE-TFSE)

 

96 kg (10). Döntő: Tóth – Szabó 1:0 (levitel), 1:2 (levitel, illetve levitel, mögékerülés), 2+:2 (átemelés, illetve levitel, mögékerülés)
Bajnok: Tóth Rafael (Ferencvárosi TC, edző: Kiss Sándor, Gulyás István)
2. Szabó Mihály (Vasas-Orosházi Sp.)
3. Adamecz József (Vasas) és Szmik Attila (Dunaharaszti MTK-Csepeli BC)
5. Pap Sándor és Tóth Dávid (mindkettő Töröksztmikl. BDSK)


Pontverseny

1. Vasas SC   56 pont
2. Haladás VSE  25
3. Univer-KTE  19

 

Nők:

63 kg (4)
Bajnok: Sastin Marianna (Vasas SC, edző: Wöller Ákos)
2. Ebenspanger Dóra (KSC-TFSE)
3. Juhász Renáta (Túrkevei VSE)
4. Tukora Éva (Miskolc-Abaújszántó)


Légrádi G.
Forrás: Magyar Birkózó Szövetség

fotó (Sastin Marianna és Wöller Ákos): archív (Kitzinger Adrienn)

Gergely Glória sikere a Fit Kid Eb-n

kedd, 30 október 2012 12:47

Glria_estlyiHét ország több mint kétszáz versenyzője adott randevút egymásnak Székesfehérváron a X. Fit Kid Európa -bajnokságon. A csepeli ProfiTeam versenyzője Gergely Glória megnyerte korosztálya versenyét.

A Videoton Oktatási Központban megrendezett esemény fővédnöke Dr. Cser-Palkovics András, fehérvári polgármester volt, a díjakat pedig Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila tanácsnok adta át a résztvevőknek.

A csepeli egyesületet képviselő Gergely Glória a 17 évesek mezőnyében végzett az élen, a 3 fordulóból álló megmérettetésen, ahol estélyi ruhában, fürdőruhában és gyakorlat bemutatása közben pontozták a bírák a résztvevőket.

Glria_frdruha 

Légrádi G.
Fotó és forrás: ProfiTeam

Gergely Glória sikere a Fit Kid Eb-n

kedd, 30 október 2012 12:47

Glria_estlyiHét ország több mint kétszáz versenyzője adott randevút egymásnak Székesfehérváron a X. Fit Kid Európa -bajnokságon. A csepeli ProfiTeam versenyzője Gergely Glória megnyerte korosztálya versenyét.

A Videoton Oktatási Központban megrendezett esemény fővédnöke Dr. Cser-Palkovics András, fehérvári polgármester volt, a díjakat pedig Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila tanácsnok adta át a résztvevőknek.

A csepeli egyesületet képviselő Gergely Glória a 17 évesek mezőnyében végzett az élen, a 3 fordulóból álló megmérettetésen, ahol estélyi ruhában, fürdőruhában és gyakorlat bemutatása közben pontozták a bírák a résztvevőket.

Glria_frdruha 

Légrádi G.
Fotó és forrás: ProfiTeam

Mór: az elitben a csepeli öttusázók

szombat, 27 október 2012 05:13

csapatkepA Magyar Öttusa Szövetség és a Móri Öttusa SE rendezésében, október 19-én rendezték meg Móron a korosztályos három- és kéttusa országos elit bajnokságot. A Csepeli Öttusa és Vizi- Sportok Egyesületének tehetségei ezúttal is a várakozásoknak megfelelően teljesítettek.

Az eseménynek a móri Wekerle Sándor Szabadidő- és Sportközpont adott otthont, ahol már reggel 9 órától kezdetét vették a küzdelmek, elsőként az úszással, majd 14 órától a futással.
Néhány szó a versenyről:
Az elit bajnokság egy meghívásos verseny, ahová a Magyar Kupa versenysorozat alapján, korosztályonként a legjobb 12 versenyzőt hívták meg. A megmérettetés két nemben és hat korcsoportban került lebonyolításra, a csepeliek közül az Ifi B lányoknál Zs. Tóth Anna szerezte meg az első helyet, míg a fiúknál az ifi C kategóriában Kardos Bence állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, Koricsánszky Olivér pedig a 3. helyen végzett.

 

 

A Móri verseny csepeli érdekeltségű eredményei:

 Ifi 'F' fiú
Egyéni végeredmény

                                                    Szül.év Úszás  Futás  Összes

1. UGRÓCZKY András ( BHSE)         2003  1148 (1) 1192 (1)  2340
2. HORVÁTH Bálint (Alba Volán SC) 2003 1132 (3)  1168 (3)  2300
3. KOVÁCS Ákos (Alba Volán SC)     2003 1132 (2) 1138 (5) 2270
4. HOLBA Dániel (Csepel)           2003 1088 (11) 1177 (2) 2265
…………………
7. PÁCZAI Dávid (Csepel)           2004 1104 (9) 1120 (6) 2224
………………….
11. TÁRKÁNYI Zsombor (Csepel)2003 1112 (7) 1072 (10) 2184
12. LÁTOS Mátyás (Móri SE)     2003 1120 (6) 919 (12) 2039


Ifi „E” Lány
Egyéni végeredmény
                                                 Szül.év Úszás  Futás  Összes

1. SZARKA Luca (Alba Volán SC) 2002  1228 (1) 1069 (2) 2297
………………………

5. ARANY Lilla (Csepel)           2002  1140 (3) 859 (5)  1999
………………………
12. TRENYIK Luca (Csepel)     2002  876 (12) 553 (12) 1429

 

Ifi 'E' fiú
Egyéni végeredmény
                                                       Szül.év Úszás  Futás           Összes
1. KOLESZÁR Mihály (KSI)                 2002  1184 (1) 1195 (1) 2379
2. PATAKI Gergely (Csepel)           2002  1176 (2) 1093 (2) 2269
3. BUDAHEGYI Bence (Alba Volán SC) 2002  1088 (6) 1051 (3) 2139
4. GERGELY Dominik (Csepel)         2002  1148 (3) 928 (6)  2076
5. HORVÁTH Merse (Csepel)            2002  1140 (4) 922 (7)  2062
6. SZULOVSZKY Sándor (KSI)             2002  1052 (8) 982 (4)  2034
7. GEIER Zsolt (Csepel)                   2002  1104 (5) 910 (9)  2014
…………………………..
12. HAMAR Ármin (Dragon SE)            2002  1028 (9) 811 (12) 1839

 

Ifi 'C' fiú
Egyéni végeredmény

                                                             Szül.év Úszás    Futás          Összes
1. KARDOS Bence (Csepel)                  1998  1144 (5) 991 (2)  2135
2. BURCSIK Barnabás (Alba Volán SC)      1999  1064 (9) 1025 (1)   2089
3. KORICSÁNSZKY Olivér (Csepel)            1998  1200 (2) 877 (4)     2077
………………………….
12. NAGY Imre (KSI)   1999  968 (12) 768 (9)  1736


Ifi 'B' leány
Egyéni végeredmény
                                                          Szül.év Úszás      Kombi          Összes
1. ZS TÓTH Anna (Csepel)                 1997  1192 (1) 2296 (1)     3488
2. JÓZAN Beáta (BHSE)                         1996  1132 (2)   2208 (3)        3340
3. VESZPRÉMI Fruzsina (Alba Volán SC) 1997  1072 (7)   2228 (2)         3300
……………………
12. BINCSIK Fruzsina (BHSE)  1997  1128 (3) 1740 (12) 2868

 

 

Ifi 'B' fiú
Egyéni végeredmény
                                                  Szül.év Úszás  Kombi          Összes
1. BERECZKI Richárd (KSI)             1996  1228 (6) 2568 (2)     3796
2. FARKAS Martin (Alba Volán SC)   1996  1160 (9) 2624 (1)     3784
3. CZRENNER Dávid (KSI)                1997  1280 (1) 2480 (3)    3760
………………………..
9. BRÁZDA Gábor (Csepel)           1997  1096 (11) 2444 (6)  3540
…………………………..
12. MIKÓ Domonkos (Csepel)       1997  1104 (10) 2132 (11) 3236

 

 

Légrádi Gábor
Forrás: Magyar Öttusa Szövetség

Mór: az elitben a csepeli öttusázók

szombat, 27 október 2012 05:13

csapatkepA Magyar Öttusa Szövetség és a Móri Öttusa SE rendezésében, október 19-én rendezték meg Móron a korosztályos három- és kéttusa országos elit bajnokságot. A Csepeli Öttusa és Vizi- Sportok Egyesületének tehetségei ezúttal is a várakozásoknak megfelelően teljesítettek.

Az eseménynek a móri Wekerle Sándor Szabadidő- és Sportközpont adott otthont, ahol már reggel 9 órától kezdetét vették a küzdelmek, elsőként az úszással, majd 14 órától a futással.
Néhány szó a versenyről:
Az elit bajnokság egy meghívásos verseny, ahová a Magyar Kupa versenysorozat alapján, korosztályonként a legjobb 12 versenyzőt hívták meg. A megmérettetés két nemben és hat korcsoportban került lebonyolításra, a csepeliek közül az Ifi B lányoknál Zs. Tóth Anna szerezte meg az első helyet, míg a fiúknál az ifi C kategóriában Kardos Bence állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, Koricsánszky Olivér pedig a 3. helyen végzett.

 

 

A Móri verseny csepeli érdekeltségű eredményei:

 Ifi 'F' fiú
Egyéni végeredmény

                                                    Szül.év Úszás  Futás  Összes

1. UGRÓCZKY András ( BHSE)         2003  1148 (1) 1192 (1)  2340
2. HORVÁTH Bálint (Alba Volán SC) 2003 1132 (3)  1168 (3)  2300
3. KOVÁCS Ákos (Alba Volán SC)     2003 1132 (2) 1138 (5) 2270
4. HOLBA Dániel (Csepel)           2003 1088 (11) 1177 (2) 2265
…………………
7. PÁCZAI Dávid (Csepel)           2004 1104 (9) 1120 (6) 2224
………………….
11. TÁRKÁNYI Zsombor (Csepel)2003 1112 (7) 1072 (10) 2184
12. LÁTOS Mátyás (Móri SE)     2003 1120 (6) 919 (12) 2039


Ifi „E” Lány
Egyéni végeredmény
                                                 Szül.év Úszás  Futás  Összes

1. SZARKA Luca (Alba Volán SC) 2002  1228 (1) 1069 (2) 2297
………………………

5. ARANY Lilla (Csepel)           2002  1140 (3) 859 (5)  1999
………………………
12. TRENYIK Luca (Csepel)     2002  876 (12) 553 (12) 1429

 

Ifi 'E' fiú
Egyéni végeredmény
                                                       Szül.év Úszás  Futás           Összes
1. KOLESZÁR Mihály (KSI)                 2002  1184 (1) 1195 (1) 2379
2. PATAKI Gergely (Csepel)           2002  1176 (2) 1093 (2) 2269
3. BUDAHEGYI Bence (Alba Volán SC) 2002  1088 (6) 1051 (3) 2139
4. GERGELY Dominik (Csepel)         2002  1148 (3) 928 (6)  2076
5. HORVÁTH Merse (Csepel)            2002  1140 (4) 922 (7)  2062
6. SZULOVSZKY Sándor (KSI)             2002  1052 (8) 982 (4)  2034
7. GEIER Zsolt (Csepel)                   2002  1104 (5) 910 (9)  2014
…………………………..
12. HAMAR Ármin (Dragon SE)            2002  1028 (9) 811 (12) 1839

 

Ifi 'C' fiú
Egyéni végeredmény

                                                             Szül.év Úszás    Futás          Összes
1. KARDOS Bence (Csepel)                  1998  1144 (5) 991 (2)  2135
2. BURCSIK Barnabás (Alba Volán SC)      1999  1064 (9) 1025 (1)   2089
3. KORICSÁNSZKY Olivér (Csepel)            1998  1200 (2) 877 (4)     2077
………………………….
12. NAGY Imre (KSI)   1999  968 (12) 768 (9)  1736


Ifi 'B' leány
Egyéni végeredmény
                                                          Szül.év Úszás      Kombi          Összes
1. ZS TÓTH Anna (Csepel)                 1997  1192 (1) 2296 (1)     3488
2. JÓZAN Beáta (BHSE)                         1996  1132 (2)   2208 (3)        3340
3. VESZPRÉMI Fruzsina (Alba Volán SC) 1997  1072 (7)   2228 (2)         3300
……………………
12. BINCSIK Fruzsina (BHSE)  1997  1128 (3) 1740 (12) 2868

 

 

Ifi 'B' fiú
Egyéni végeredmény
                                                  Szül.év Úszás  Kombi          Összes
1. BERECZKI Richárd (KSI)             1996  1228 (6) 2568 (2)     3796
2. FARKAS Martin (Alba Volán SC)   1996  1160 (9) 2624 (1)     3784
3. CZRENNER Dávid (KSI)                1997  1280 (1) 2480 (3)    3760
………………………..
9. BRÁZDA Gábor (Csepel)           1997  1096 (11) 2444 (6)  3540
…………………………..
12. MIKÓ Domonkos (Csepel)       1997  1104 (10) 2132 (11) 3236

 

 

Légrádi Gábor
Forrás: Magyar Öttusa Szövetség

LudasiekA magyar és a nemzetközi kajak- kenu sport által ismert és elismert mesteredző, a Csepeli Kajak- Kenu Egyesület vezetője, Ludasi Róbert 60. születésnapját ünnepli.

A szakember a Budai Spartacus versenyzőjeként ismerkedett meg sportággal, edzői pályafutását pedig 1979-ben a Budapesti Spartacusban kezdte meg. 1989-ben, Kiss Imre hívószavára igazolt át az akkor még létező Csepel Sport Clubba, a kerületben immár 23. éve dolgozik. Edzői pályafutásának sikereit igen komoly terjedelemben lehetne csak felsorolni, ezért csak néhányat említünk belőle...
A kőkemény, megalkuvást nem tűrő tréner csepeli edzősködése során tanítványai több mint 100 érmet lapátoltak össze. Munkáját igazolták többek között Horváth Csaba, Kolonics György, Kozmann György, Csabai Edvin, Kövér Márton, Györe Attila, és Kiss Tamás kiváló eredményei, de a névsort  természetesen tovább is lehetne még folytatni…
Munkásságáért 1994-ben mesteredzői címet kapott, 1995-ben az Év Edzőjének választották, 1996-ban, 2000-ben, és 2008-ban állami kitüntetésben részesült. Két évvel ezelőtt „Csepelért”- díjjal ismerték el munkáját és megkapta egykori tanítványáról, a fájdalmasan korán elhunyt Kolonics Györgyről elnevezett Sport Érdemérmet.
Napjainkban is azon dolgozik, hogy a Csepeli Kajak- Kenu Egyesület és annak sportolói tovább öregbítsék a kerület hírnevét, országon belül és azon kívül egyaránt.

Isten éltesse!


Légrádi G.

Fotó: netpolgar.hu

LudasiekA magyar és a nemzetközi kajak- kenu sport által ismert és elismert mesteredző, a Csepeli Kajak- Kenu Egyesület vezetője, Ludasi Róbert 60. születésnapját ünnepli.

A szakember a Budai Spartacus versenyzőjeként ismerkedett meg sportággal, edzői pályafutását pedig 1979-ben a Budapesti Spartacusban kezdte meg. 1989-ben, Kiss Imre hívószavára igazolt át az akkor még létező Csepel Sport Clubba, a kerületben immár 23. éve dolgozik. Edzői pályafutásának sikereit igen komoly terjedelemben lehetne csak felsorolni, ezért csak néhányat említünk belőle...
A kőkemény, megalkuvást nem tűrő tréner csepeli edzősködése során tanítványai több mint 100 érmet lapátoltak össze. Munkáját igazolták többek között Horváth Csaba, Kolonics György, Kozmann György, Csabai Edvin, Kövér Márton, Györe Attila, és Kiss Tamás kiváló eredményei, de a névsort  természetesen tovább is lehetne még folytatni…
Munkásságáért 1994-ben mesteredzői címet kapott, 1995-ben az Év Edzőjének választották, 1996-ban, 2000-ben, és 2008-ban állami kitüntetésben részesült. Két évvel ezelőtt „Csepelért”- díjjal ismerték el munkáját és megkapta egykori tanítványáról, a fájdalmasan korán elhunyt Kolonics Györgyről elnevezett Sport Érdemérmet.
Napjainkban is azon dolgozik, hogy a Csepeli Kajak- Kenu Egyesület és annak sportolói tovább öregbítsék a kerület hírnevét, országon belül és azon kívül egyaránt.

Isten éltesse!


Légrádi G.

Fotó: netpolgar.hu

   Copyright © 2015 Csepel.hu | Impresszum | Adatvédelmi szabályzat | Csepel.hu webmail