Az év legjobb sportolói - a csepeli kick-boxosok még mindig a legjobbak

Kategória: Sport szerda, 21 december 2016 08:38

EB20A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

 

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Érdekesség, hogy a baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

 

AZ ÉV LEGJOBBJAI

 

Amerikai futball

Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1. alkalommal bizonyult a legjobbnak

 

Asztalitenisz

Pattantyús Ádám (ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz) 3.; Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

 

Autósport

Michelisz Norbert (Honda) 3.

Gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

 

Atlétika

Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.; Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3. 

 

Baseball/Softball

Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.; Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

 

Birkózás

Szabadfogás: Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.

Kötöttfogás: Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.

Nők: Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

 

Bridzs

Dumbovich Miklós (Kibic) 1.; Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

 

Búvárúszás

Uszonyos úszás: Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.; Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.

Tájékozódási búvárúszás: Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.; Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

 

Cselgáncs

Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.; Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

 

Curling

Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.; Palancsa Dorottya (UTE) 5.

 

Erőemelés

Erőemelés: Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.; Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Fekvenyomás: Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.; Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

 

Evezés

Simon Béla és Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.; Bertus Kitti(Csongrádi Vízügyi Sportegyesület) és Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

 

Fallabda

A szövetség idén nem jelölt.

 

Footgolf

Zsuppán Péter (Outsiders) 1.; Major Ilona (FTC Footgolf) 1. 

 

Gyorsasági görkorcsolya:

Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.; Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

 

Hódeszka

Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.; Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

 

Íjászat

Szedlár János (Keleti Turul) 2.

3D: id. Bóka László (Celőke) 1.

Terep: Kakas István (Malév) 2.

Pálya: Banda Árpád (UTC) 3.

Történelmi: Hegedűs Károly (Jász-Kun) 1.

 

Jet-ski

Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5. 

 

Jégkorong

Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.; Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.

Inline: Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

 

Kajak-kenu

Gyorsasági

Kajak: Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.; Kozák Danuta (UTE) 5.

Kenu: Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.

Maratoni

Kajak: Csay Renáta (Graboplast Győr); Boros Adrián (Tolna)

Kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 

 

Karate

Tadissi Yves Martial (UTE) 2.; Sterck Laura (MTK) 1. 

 

Kerékpár

Országúti: Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.; Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.

Pálya: Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 3.; Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-Zugló) 3.

Terem: Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.; Schön Martin (Bokodi SE) 2.

 

Kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.

Hegyi: Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.; Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.

BMX cross: Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.

Downhill: Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.; Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.

Trial: Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x

Cyclocross: Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.; Orosz Anita (Trek SE) 1.

Para: Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László - TuttoBici-HungaroFondo) 1.

 

Kézilabda

A Magyar Kézilabda-szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

 

Kickbox

Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.; Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

 

EB20EB33

 

Kosárlabda

Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.; Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.

3x3 szakág: Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.; Medgyessy Dóra (Cegléd) 1.

 

Korcsolya

Rövid pályás gyorskorcsolya: Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.; Jászapáti Petra (SZKE) 1.

Gyorskorcsolya: Nagy Konrád (DSC) 3.

Műkorcsolya: Tóth Ivett (SKSE) 3.

 

Labdarúgás

A januári M4 Sport - Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost; Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.

Futsal: Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.; Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.

Strandlabdarúgás: Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

 

Lovassport

ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

 

Motorcsónak

Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

 

Motorsport

Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.; Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

 

Műugrás

Kormos Villő (RLSE) 4.

 

Ökölvívás

Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.; Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

 

Öttusa

Kasza Róbert (KSI) 4.; Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

 

Repülősport

Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

 

Ritmikus gimnasztika

Kis Alexandra (MTK) 1.

Rögbi7-es: Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.; Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.

15-ös: Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

 

Röplabda

Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.; Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsaba) 1.

Strandröplabda: Bagics Balázs és Tóth András (Kispest SE) 1.; Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.

Ülőröplabda: Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.; Molnár Nikoletta (MTK) 1.

 

Sakk

Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.; Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

 

Alpesi: Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.; Miklós Edit (MTK) 5.

Sífutás: Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.; Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.

Sílövészet: Gombos Károly (Panoráma SE) 6.; Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.

Síugrás: Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.; Vörös Virág (Kőszegi SE) 2. 

Szabadstílus: Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.; Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

 

Sportlövészet

Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.; Major Veronika (KELK) 1.

 

Súlyemelés

Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.; Jung Beáta (BKV Előre) 1.

 

Számszeríjászat

Match kategória: Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.; Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.

Field kategória: Mátrai István (BPLE) 2.; Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

 

Szektorlabda

Szektorlabda szakág: Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.

12 érintéses szakág: Puskás László (Debreceni EAC) 1.

 

Szörf

Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.; Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

 

Tájfutás

Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.; Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.

Trail-O szakág: Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.

Tájkerékpár: Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

 

Teke

Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.; Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

 

Tékvandó

Patakfalvy Luca (MTK) 1.

 

Tenisz

Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.; Babos Tímea (MTK) 5.

 

Tollaslabda

Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.; Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3. 

 

Torna

Szertorna: Hidvégi Vid (KSI SE) 2.; Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.

Aerobik: Hegyi Dóra (Flex HD) 2.; Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

 

Triatlon

ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.; Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

 

Úszás

Cseh László (Eger) 9.; Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

 

Versenytánc

Akrobatikus rock'n'roll: Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.; Dobay Dóra(Musztáng Sportegyesület) 1.

Versenytánc: László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.; Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

 

Vitorlázás 

Berecz Zsombor (MVM SE) 5.; Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

 

Vívás

Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.; Szász Emese (Vasas SC) 5.

 

Vízilabda

Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.; Keszthelyi Rita (UVSE) 5.

 

Forrás: nemzetisport.hu 

Utoljára frissítve: szerda, 21 december 2016 09:55

   Copyright © 2015 Csepel.hu | Impresszum | Adatvédelmi szabályzat | Csepel.hu webmail